SmartCard Forum 2009

Tisková zpráva

Setkání odborníků na SmartCard Foru 2009

Praha, 22. května 2009

21. května 2009 proběhl v Praze v konferenčním sále společnosti OKsystem již 2. ročník odborné konference SmartCard Forum 2009, jejíž zaměření se již tradičně točilo kolem problematiky čipových karet.

Letošního ročník byl rozdělen do tří tematických bloků: elektronické doklady, RFID technologie, SIM karty.
V prvním dopoledním bloku se představil Ivo Rosol (OKsystem), se svou přednáškou týkající se používání elektronických občanských průkazů v EU. O identifikačních dokladech se dále zmiňoval i František Maleč (Státní tiskárna cenin), po kterém následovala přednáška prvního ze zahraničních partnerů (společnost Gemalto), popisující trendy v smar-card technologiích.
První část konferenčního bloku ukončoval přední český kryptolog, pan Vlastimil Klíma se svým náhledem na současnou kryptologii a hashovací funkce.

Druhý dopolední blok byl věnován vesměs problematice RFID. Mezi prezentujícími se představili zástupci zahraničních partnerů Oberthur Technologies a OpenTrust. Z českých to byl především delegát společnosti IMA, pan Trpišovský s tématem identifikace replikačních robotů a také zástupce Raiffeisen Bank, pan Rosa, který si získal publikum přednáškou o penetračních testech RFID čipů.

Třetí, odpolední část byla věnována přednáškám týkajích se SIM karet. Jan Němec ze společnosti Gemalto pohovořil o nové generaci SIM karet a jejich budoucnosti a celou konferenci uzavíral pan Václav Lín (OKsystem) s tématem bezpečnosti SIM karet v mobilních sítích.

Celou akci moderoval, před zaplněným sálem čítají více než 230 manažerů a IT specialistů z komerčního i veřejného sektoru, pan Petr Koubský. Věříme, že se s vámi setkáme i při příštím ročníku konferece SmartCard Forum 2010.

Fotografie z konference najdete v GALERII.

Přednášky řečníků naleznete ZDE.

Navštivte sekci NAPSALI O NÁS.